Latest From Our Blog

Pytania

Sprawy ślubno-weselne

Ile kosztuje film ze ślubu i wesela?

Klienci mają różne potrzeby i zapatrywania dlatego trudno jednoznacznie podać w tym miejscu koszt takiej usługi. Na cenę nie wpływa z pewnością czas pracy kamerzysty/fotografa podczas wesela, nie ma żadnych dopłat do sesji ślubnych realizowanych w dowolnym dniu. Skontaktuj się z nami, a otrzymasz dokładną wycenę już na etapie rozmowy telefonicznej. Co najważniejsze, przed podpisaniem umowy będziesz znał wszystkie koszty co do złotówki i jest to cena gwarantowana, nie może nigdy wzrosnąć!

Czy podpisuję jakąś umowę na realizację filmu?

Tak. Przed podpisaniem umowy poznajecie Państwo całkowite koszty zlecenia. Następnie podpisujemy krótką umowę, w której macie Państwo zabezpieczenie swoich praw, opisujemy dokładnie co będzie zawierała usługa oraz ile będzie kosztowała. Są tam wpisane również wszystkie zobowiązania Zleceniobiorcy.

Jak i kiedy rozliczam się za wykonaną usługę?

Płatność realizowana jest w dwóch transzach. Warunki zapłaty zapisane są również w umowie. W momencie podpisania umowy zostaje pobrany zadatek w ustalonej kwocie (zazwyczaj 20% ceny usługi). Reszta zobowiązania zostaje uregulowana dopiero po zakończeniu całej usługi, czyli w momencie odbioru przez Państwa gotowych filmów, albumów fotograficznych i wszystkich rzeczy spisanych w umowie.

Czy sesję ślubną lub inne "dokrętki" można zrobić w innym dniu, niż dzień ślubu?

Oczywiście. Preferujemy wręcz takie rozwiązanie. Na kręcenie sesji ślubnych, przedmałżeńskich, podziękowań dla rodziców czy innych tzw. ‚dokrętek’ robimy na spokojnie w innym terminie.
Nie wpływa to na cenę zlecenia!  

Czy dojazd kamerzysty/fotografa jest płatny? Czy są inne tego typu koszty?

Dojazdy są bezpłatne w promieniu do 100 km. Dojazd w innym dniu w celu związanym z realizacją usługi podlega tej samej zasadzie. Nie ma żadnych innych jawnych czy ukrytych kosztów. Na cenę nie wpływa również to jaki i ile sprzętu zostało użyte (statywy, krany, halogeny, itp.)

Jak właściwie wygląda film i czy mam na to wpływ?

Film realizowany a później montowany jest według scenariusza ustalonego wcześniej z Parą Młodych. Zazwyczaj zbudowany jest z Czołówki, przygotowań Państwa Młodych, Błogosławieństwa, Uroczystości w kościele/urzędzie, życzeń, powitania na sali i całej zabawy aż do oczepin. Film kończy się natomiast podsumowanie w postaci 2 teledysków! Oczywiście to tylko propozycja, a to jak rzeczywiście będzie wyglądał Wasz film zdecydujecie sami.

Jak długo podczas wesela pracuje kamerzysta/fotograf?

Czas jest nieograniczony! Jesteśmy dyspozycyjni cały dzień od godziny którą uznacie za stosowaną, do oczepin lub dłużej, o czym też decydujecie sami. Podobnie z sesją ślubną, przedślubną itd. – robimy tak długo aż zrobimy!

Montaż filmu ślubnego

Jak długo trwa montaż filmu?

Zazwyczaj wystarcza na to miesiąc od momentu pozyskania ostatnich materiałów do filmu. W okresie mniej ‚gorącym’ jest to możliwe nawet do 2 tygodni od wesela.

Czy mam wpływ na to, jak będzie wyglądał mój film?

Jak najbardziej. To w końcu pamiątka, która ma Was cieszyć przez długie lata. <img decoding=” width=”18″ height=”18″ /> Przynajmniej na to liczymy więc przykładamy wszelkich starań aby efekt był jak najlepszy. Wszystkie etapy montażu zostają omówione z Wami. Wszelkie sugestie i pomysły Państwa Młodych wysłuchane i realizowane.

Jak długi jest film weselny?

Nie ma oczywiście żadnej zasady której musimy się trzymać. To przecież Wy decydujecie jaki ma być film, co w nim, i ile będzie trwał. Niektórzy preferują krótkie ale bardzo treściwe realizacje więc może im wystarczyć już 1.5h. Ale oczywiście to nie zasada i zostaje to omówione przed przystąpieniem do realizacji usługi.

Na jakim nośniku dostaję film? I ile kopii?

Film po zmontowaniu zostaje nagrany na płyty DVD lub Blu-ray. Dodatkowo dostajecie Państwo darmową galerię internetową z własną stroną www, w której również zostają umieszczone fragmenty filmu podzielone na tematy. W podstawowym wariancie otrzymujecie Państwo 3 kopie filmu na płytach ze stosownym nadrukiem, umieszczonych w pudełku z obwolutą przygotowaną również specjalnie dla Was.